Aktualności

Cad-Mech na międzynarodowej konferencji

Na przełomie maja i czerwca w Drobecie w Rumunii odbyła się 7 Międzynarodowa Konferencja Sprzętu Termalnego, Źródeł odnawialnych oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym spotkaniu.

Sukces Ekompaktu! Pierwsze uruchomienie za nami

Projekt budowy kompaktowego modułu do wytwarzanie energii z biomasy, który realizuje nasza firma wszedł w kolejny etap. Pierwsze uruchomienie prototypowego urządzenia Ekompakt zakończyło się sukcesem.

Wyróżnienie dla Klastra Energii i Cad-Mechu

Miło nam poinformować, że Karkonowski Klaster Energii, którego członkiem jest firma Cad-Mech został wyróżniony w konkursie klastrów energii za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.

Cad-Mech nominowany do prestiżowej nagrody

Nasza firma została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018, pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak. Kategoria w jakiej nasza firma zyskała nominację to „Innowacyjne technologie w przemyśle” za projekt utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego zaawansowanych rozwiązań termochemicznych.

Cad-Mech członkiem grupy roboczej CE-HEAT

Miło nam poinformować, że Cad-Mech dołączył do firm regionalnej grupy sterującej projektu CE-HEAT. CE-HEAT to projekt, którego celem jest odzyskiwanie energii ciepła odpadowego powstałego podczas procesów przemysłowych i produkcji energii elektrycznej.

Karkonoski Klaster Energetyczny już pracuje

1 grudnia odbyło się posiedzenie grupy wsparcia, na którym rozmawiano o ograniczeniu
emisji dzięki wykorzystaniu ciepła odpadowego. Wśród zaproszonych gości byli również uczestnicy Karkonoskiego Klastra Energii którego jesteśmy członkiem, a także przedstawiciele samorządów, środowiska naukowego oraz firm. Celem takich spotkań jest w dłuższej perspektywie poprawa bezpieczeństwa energetycznego regionu oraz ochrony środowiska.

Cad-Mech Mocną Firmą Godną Zaufania

Nasza firma została wyróżniona tytułem Mocnej Firmy Godnej Zaufania za wyniki finansowe. Firma Cad-Mech uzyskała wysokie 36. miejsce wśród 70 000 przedsiębiorstw na liście przygotowanej przez Instytut Europejskiego Biznesu.